חדשות האגודה
יום הסטודנט 2018 בכנסת

ביום שלישי השבוע, צוין יום הסטודנט הלאומי בכנסת. היינו שם

דרגו עכשיו:


ביום שלישי השבוע, צוין יום הסטודנט הלאומי בכנסת. מדי שנה, מוקדש יום בו עולים לסדר היום הפוליטי והציבורי סוגיות הקשורות לקהל הסטודנטים בישראל. הנושאים הבוערים, שמרוכזים בין היתר על ידי התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית שיזמה את היום המיוחד, מועברים אל שולחן הכנסת ונידונים בכובד ראש. את הסטודנטיות והסטודנטים באו"פ, ייצגה כרגיל בגאווה יו"ר האגודה, לילך חייבי מנחם.
לאורך כל היום, התכנסו וועדותיה השונות של הכנסות ודנו בנושאים סטודנטיאליים כמו מעונות יום לתינוקות בקמפוסים, מעורבות חברתית של סטודנטים בקהילה, מצוקת המעונות בישראל, הטיפול בלקויי למידה במוסדות להשכלה גבוהה, ייצוג נשים באקדמיה, מצב המתמחים ברפואת שיניים ותזונה בישראל ועוד.

הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה הם כידוע בעלי מאפיינים שונים במקצת מהסטודנט הממוצע בישראל (למשל בטווח הגילאים – החל מתיכון ועד הגיל השלישי, בסטטוס ובמשפחתיות) ועל כן, יום הסטודנט הלאומי בכנסת הינו יום חשוב לנו במיוחד ומהווה אפיק בו ניתן להשמיע קול ולהציף את הנושאים החשובים לנו.
הנציגה שלנו בכנסת, לילך חייבי מנחם, יו"ר אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, השתתפה בשתי ועדות ובשדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה ולקחה חלק קריטי ופעיל בדיונים.

הועדה הראשונה, ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, דנה בשילוב של מסגרות לגיל הרך בקמפוסים לטובת אימהות צעירות. היו"ר לילך חייבי מנחם שתפה את הועדה בפעילות הענפה של האגודה למען הסטודנטים בעלי המשפחות (למשל הקמת מועדון או"פלה – מועדון לסטודנטים הורים ) ודרשה מהועדה לקדם את הנושאים, להקים גוף מסודר שירכז את הנתונים ולהציג תוכנית פעולה.

הועדה השנייה בה השתתפה לילך היא ועדת החינוך, התרבות והספורט, שעסקה בתפקידה "השלישי" של האקדמיה, מעורבות חברתית של סטודנטים בקהילה. השלישי? - על פי המועצה להשכלה גבוהה, מלבד תפקידיה הקלאסיים של מחקר והוראה, לאקדמיה תפקיד שלישי חשוב – עיצוב פני החברה, ולמימוש תפקיד זה יש צורך במתן משאבים ייחודים לאקדמיה.