סיורים
משלחת מודל האו"ם בכנס העולמי במטה האו"ם בניו-יורק

משלחת מועדון מודל האו"ם חזרה השבוע מהקור הניו-יורקי המקפיא ולנו נותר לסכם שבוע של עשייה, הסברה ולא מעט ציונות

דרגו עכשיו:איזה שבוע מלא בעשייה ודיפלומטיה היה לחברות והחברים שלנו ממועדון מודל האו"ם של האגודה. ארגון מודל האו"ם מדמה את פעילות האו"ם בשיח ודיפלומטיה, סימולציה של הוועדות השונות, ייצוג של מדינות, על מגוון העמדות והאינטרסים, דיונים וקבלת החלטות. השנה הכנס העולמי נערך הכי קרוב למקור עצמו - מטה האומות המאוחדות במנהטן ניו-יורק.

הכנס מבוסס למעשה על תחרות וחברות וחברי המועדון שלנו השתתפו בו לצד 1500 סטודנטים מ136 אוניבריסטאות שונות מרחבי העולם.הסטודנטים המצטיינים ייצגו את האגודה, המועדון, האוניברסיטה הפתוחה וארגון אימונה -  The Israeli Model UN Association - IMUNA - ארגון מודל האו"ם בישראל בכבוד ובגאווה גדולה, התנסו בדיפלומטיה ומנהיגות, ביקרו במשלחת האמריקאית לאו"ם יצרו חברויות חדשות וחוו חוויות בלתי רגילות.זאת ההזדמנות להודות לאלו שעמלו על הצלחתה של המשלחת היוחדת:

 ל-   The Israeli Model UN Association - IMUNA - ארגון מודל האו"ם בישראל ולעומד בראשו ונשיא אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, גבריאל בן חיים Gavriel Ben Haim, ליושבת ראש האגודה וחברת המועדון, לילך חייבי מנחם Lilach Chibi Menachem
לראש המשלחת, מנהלת פרויקטים וקשרי חוץ ופנים האגודה, אורלי ניסטל, שהיא גם מיוזמות ומקימות מועדון מודל האו"ם באוניברסיטה הפתוחה,

למחלקת דיקנט הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה ולדיקן דר' מושיק לביא על התמיכה המרגשת במשלחת והענקת המלגות לכלל הסטודנטים המשתתפים! צעד מרגש!

 לשירה בהרב Shira Baharav, יו״ר המועדון ותודה ענקית ולחשובים ביותר: חברי המשלחת האגדיים!!! נתנאל, גליה, אלכס, אורי, אשרף, שירלי המדהימים! 
כמנהגנו, ניתן לחלק מחברי המשלחת לסכם אותה. הם הרי יעשו זאת טוב מכולם:

אלכס פנוב, בן 28 מאשדוד, סטודנט למדעי המדינה ויחסים בינלאומיים באו"פ:

"חווייה מדהימה! אני כל כך שמח שיצא לי לחוות את זה. 

השתתפנו בועדה של זכויות אדם - SOCHUM וייצגנו את אל סלוודור. 
היו בועדה כ150 מדינות שונות שמיצוגות ע"י אנשים מכל העולם. 

בערב פגשנו אנשים מגינאה , איטליה, ניגריה, דנמרק,  אוקראינה וכ"ו ויצאנו איתם לבר צמוד והכרנו והתחברנו ממש טוב שאפילו התחלנו להקים קואליציה ביחד בלי קשר.. רק על בסיס חברות.
השתתפנו בועדה של זכויות אדם - SOCHUM וייצגנו את אל סלוודור. 
היו בועדה כ150 מדינות שונות שמיצוגות ע"י אנשים מכל העולם. 

בערב פגשנו אנשים מגינאה , איטליה, ניגריה, דנמרק, 
 אוקראינה ועוד, יצאנו איתם לבלות בבר סמוך והכרנו והתחברנו
 ממש טוב שאפילו התחלנו להקים קואליציה ביחד בלי קשר..
 רק על בסיס חברות.
תודה רבה לאגודה, למועדון ולאימונה על ההזדמנות, ללילך, אורלי, גברי, שירה ושאר חברי המשלחת על חוויה יוצאת דופן וכל הכבוד למארגנים"אורי לבנה מאשלים, סטודנט לתואר שני בלימודי דמוקרטיה בינתחומיים באו"פ:

"שמי אורי ליבנה, עובד ברשת ישרוטל באשכול בראשית-פונדק רמון שנתיים וחודשיים במחלקת הביטחון.

קצת רקע על עצמי: אני צלם מקצועי, בוגר מגמת צילום. בוגר תואר ראשון במדעי החברה והרוח עם התמקדות במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים של האוניברסיטה הפתוחה. סטודנט לתואר שני במסלול לימודי דמוקרטיה בינתחומיים באו"פ. זכיתי גם להקים את אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה ולכהן בה שלוש קדנציות כחבר מועצה וכצלם האגודה.

אני מספטמבר 2000 מתנדב במשטרת ישראל, באגף התנועה בפרט, ובעבר גם במספר יחידות נוספות.

אני רוצה לשתף אתכם בחוויה מדהימה שהייתה לי, הייתה לי הזכות להשתתף במסגרת מועדון "מודל האו"ם" , בו אני לוקח חלק פעיל כסטודנט ובמסגרתו אנו מדמים את ועידות האו"ם השונות וכל אחד/אחת מייצג/ת מדינה ודנים על מציאת פתרונות לכל מיני דילמות מוסריות וחברתיות, בכנס בניו יורק.

מודל האו"ם העולמי יזם כנס במטה האו"ם בניו יורק ובו השתתפו כ2500 סטודנטים ותיכוניסטים מכל העולם, זכיתי להשתתף בו ולייצג כחלק ממשלחת את מודל האו"ם הישראלי (IMUNA ), את אגודת הסטודנטים של האו"פ, את האו"פ ואת מדינת ישראל, ייצגתי את מדינת אל-סלוודור בוועידת SPECOL .

החוויה של לפגוש סטודנטים ממדינות ולאומים שונים ולדון יחד על נושאים רגישים, הומניים וחברתיים פשוט לא יאומן, הפלטפורמה האקדמאית הפגישה אותי בין היתר גם עם סטודנטים פלסטינאים ואני לא יודע עד כמה דבר כזה מתאפשר מבחינה מדינית ו/או ממשלתית, כי לקום ולעבור גבול למדינת ערב לדבר עם מישהו לא הדבר הכי קל וישים ואילו במסגרת הכנס זה פשוט היה אפשרי ובסופו של יום כולנו בני אדם.

במסגרת הכנס הדיונים נערכו במטה האו"ם באולמות של הוועידות והחוויה של לשבת ממש באולם עצמו ולדון ולהצביע והכל נעשה באנגלית פשוט משרה אווירה מאוד ייחודית, מספקת, מעשירה ומהנה מאוד.


חשוב לי לציין שמדובר בגאווה לאומית של לייצג בכבוד את המדינה שלי וחשובה לא פחות ההתנהגות הכללית עם שאר הסטודנטים מהעולם שלא כולם פגשו בחייהם ישראלים ולא חסרות שמועות ודיווחים לא נכונים על ישראל במדיה העולמית וחשוב היה גם להדגיש זאת כאשר נשאלנו לא מעט על עניין הסכסוך הישראלי-פלסטיני שתמיד עלה לשיחה. הכנס כלל בתוכו גם אירועים חברתיים ונוצרו קשרים טובים.

בזכות ראש המשלחת שלנו, אורלי ניסטל, זכינו לפגוש אנשים מארגונים שונים ולהכיר צדדים מגוונים בעולם הדיפלומטיה ומפגשים אלו היו מעבר לכנס עצמו והעשירו אותי מאוד בתכניהם.

המועדון קיים באוניברסיטאות וכל סטודנט יכול להתראיין אליו, ללא קשר לתחום הלימודים שלו, לומדים לדבר מול קהל וזה פשוט חוויה נפלאה."
 
השתתפנו בועדה של זכויות אדם - SOCHUM וייצגנו את אל סלוודור. 
היו בועדה כ150 מדינות שונות שמיצוגות ע"י אנשים מכל העולם. 

בערב פגשנו אנשים מגינאה , איטליה, ניגריה, דנמרק,  אוקראינה וכ"ו ויצאנו איתם לבר צמוד והכרנו והתחברנו ממש טוב שאפילו התחלנו להקים קואליציה ביחד בלי קשר.. רק על בסיס חברות.

נתנאל אזולאי, בן 31 מצור-הדסה, סטודנט לכלכלה וניהול באו"פ:

"המשלחת לארה"ב באום, ראשית עליי לציין כי המארגנים שבניהם אורלי, גבריאל, שירה, ולילך היו ממש מדהימים.

היום הראשון שלנו במשלחת היה ביום רביעי, יום שהיה סוער במיוחד מבחינת מזג האויר, סופת שלגים תפסה אותנו, אך ביום הזה יצא לנו מעולה וזאת כי היינו במקומות סגורים, בניהם UN WATCH ארגון מעניין במיוחד ששם חווינו איך הם מגוננים על ישראל ועל זכויות האדם בכלל כמו באפריקה ובפרט לטובת ישראל.
בהמשך נכנסו לאו"ם שם פגשנו את דניאל - אחת הנציגים שלנו באו"ם והיא נתנה לנו תמונה רחבה יותר לאיך העבודה שם, איך היחס כלפיה, והסביבה, ואיך כל הפוליטיקה מתרחשת ויחסי הציבור שהיא עושה לישראל - מדהים!
שני אלה לקחו לנו כמעט יום שלם.
ביום חמישי, נפגשנו עם רודי!, סטודנט באוניברסיטת קולומביה, ציוני מאד, על פי הגדרתו הוא לא אמריקאי, צרפתי או כל דבר אחר מאשר ישראלי/יהודי, אשר שירת בצנחנים. והוא הקים את אותה קבוצה שנותנת פשוט "קונטרה" - תגובה נגדית לכל מה שקורה באוניברסיטאות כיום בארה"ב כנגד ישראל, כאב לו מאד לראות כך ולכן הקים את הקבוצה והיא ממש תופסת תאוצה, ושם. - רוח מאד לוחמנית וציונית, אני חושב שכולנו יצאנו עם דמעה רק מהשיחה עימו.
ביום שישי, פגשנו את ראש ה- WORLD JEWISH CONGRESS, והוא הסביר לנו את מטרת הארגון, קיבלנו מידע מעניין במיוחד למה שהם מבצעים ועל איך שהם מחברים את כלל הקהילות היהודיות בעולם.
מייד לאחר מכן, רצנו ונפגשנו עם המשלחת האמריקאית, שיושבים ממול היכל האו"ם, והם הסבירו לנו את מעשיהם.
בערב, הגענו לטקס הפתיחה של מודל האו"ם.
הכנס עצמו היה מעולה, החוויה כשלעצמה להיות באו"ם היה מרתק מאוד, חוויה מעצימה, לא הרגשנו משהו כנגדנו הישראלים כ"ישראלים" ואני חושב שזה פשוט פנטסטי, כנראה שאולי היחס כלפינו מתחיל להשתנו.
הכרנו אנשים, וחברים ופשוט היתה חוויה, אני אישית הייתי עם סיגלית ממכללת אונו בועידה, שהיא דנה בשני נושאים, של הזיהום וכן של הסחר בלתי חוקי בבעלי חיים.

מודל האו"ם, זהו מועדון שלא ידעתי עד כמה שיתרום לי אישית, זהו מקום שאפשר ממש להכיר חברים חדשים, ובאמת, להתפתח בצורה אישית!!!"לסיום, רק נניח את זה כאן: