תרבות, ספורט ומתנדבים
70 פנים לישראל: התערוכה נמשכת

למי שעדיין לא הספיק או לא מצא זמן, התערוכה הנפלאה הזו נמשכת עד 31.7

דרגו עכשיו:

עשרות צלמים, מקצועיים וחובבנים, צילמו תמונות המשקפות עבורם את החוויה הישראלית -  טיולים בטבע, תפילה בכותל, שווקים ססגוניים, צילומי חתן וכלה, ילדים, קשישים, משפחות, בני עדות שונות ועוד. לכל התמונות מכנה משותף, הן מרכיבות פסיפס אנושי של ההוויה הישראלית המתבטאת במפגשים בין אישיים ובין תרבותיים. 70 התמונות שנבחרו מוצגות בתערוכת ענק במתחם התחנה הראשונה בירושלים.
במסגרת אירועי ציון עשור שנים להקמתה, פרשה אגודת הסטודנטיות והסטודנטים את חסותה על האירוע, במסגרתה ארגנו לציבור הסטודנטים מכל חלקי הארץ הסעות לאירוע פתיחת התערוכה.
לחגיגה כפולה: 70 שנים למדינה, עשור שנים לאגודה.
אנחנו מזמינים ומזמינות את הסטודנטיות והסטודנטים והציבור הרחב לקחת חלק, לבקר בתערוכה ולהנות מחוויה תרבותית וכן, גם ציונית, נהדרת.
*התערוכה תוצג בתחנה עד 31 ביולי 2018. היינו שם בערב הפתיחה המרגש, במעמד חברי/ות כנסת, ראשי/ות ערים ואנשי ונשות ציבור נוספים/ות, וכלל מןפע מרכזי מהמם - "ארצנו", מופע להיטים ישראלי בהפקתו המוסיקלית של איתי וויס.הנה קטע מתוך נאום הפתיחה של יו"ר האגודה, לילך חייבי מנחם, בערב הפתיחה:

"ערב טוב אורחים ואורחות נכבדים ונכבדות,

השנה כולנו מציינים 70 שנות עצמאות. 70 שנות ישראליות: מרגשת, עצמתית, צבעונית. השנה אנחנו גם מציינים עשור להקמתה של אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה. האגודה הגדולה בישראל, הפועלת במוסד האקדמי הגדול בישראל.


כשקיבלנו את הפנייה לתמוך בפרויקט החשוב הזה, מיד זיהינו את ההלימה. אין חיבור מתאים יותר מהחיבור הזה בין האוניברסיטה הפתוחה ואנו כאגודת הסטודנטיות והסטודנטים לבין התערוכה המיוחדת הזו. האוניברסיטה שלנו ידועה בהטרוגניות שלה. אנו כאגודה מייצגים משך כל השנה מגוון רחב ביותר של קבוצות באוכלוסייה. גברים ונשים, דתיים, חרדים וחילונים, בני מיעוטים ודתות שונות, ממטולה בצפון ועד אילת בדרום, עתודאים לפני צבא, ובני ובנות הגיל השלישי. כשנודע לנו שמפיקת המיזם, מורן שמואלוב המדהימה, היא גם בוגרת שני תארים של האוניברסיטה הפתוחה, זה כבר הפך את ההחלטה לקלה באמת.

האגודה משך כל השנה עוסקת בקידום ערכים של פלורליזם, של הכרת האחר,סבלנות וסובלנות. פרויקטים של העצמה נשית, מדיניות של הנגשת ההשכלה הגבוהה בפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל, הקמת תא סמ"ן – סטודנטים מנהיגים נגישות – לקידום סטודנטים עם מוגבלויות, הקמת התא הגאה, מדור מגזר ערבי. הקמנו לאחרונה מועדון מיוחד לסטודנטים הורים באוניברסיטה הפתוחה – ויש הרבה כאלה. סטודנטים שלא בהכרח מודעים לזכויות שלהם באקדמיה, כהורים לילדים. פעילויות המותאמות למגזר החרדי ההולך ותופס חלק גדול יותר ויותר באקדמיה בישראל, ובפרט באוניברסיטה הפתוחה. חשוב לנו לייצג ולקדם את כולם. זאת בשבילנו שליחות. זאת בשבילנו ציונות.התערוכה הנפלאה הזו, התמונות המדהימות האלו שנבחרו בקפידה, הן כל כך אנחנו: צבעוניים ושונים זה מזה אך עם זאת - ביחד. ביחד באגודה, ביחד באוניברסיטה. ביחד במדינה המקסימה הזאת שלנו.

 תודה, ערב מקסים ותהנו מהתערוכה"