הרצאות
שלושה בתקווה אחת - WIZE Night TLV

ערב מרתק שיכלול שלוש הרצאות קצרות

דרגו עכשיו:



במסגרת סדרת האירועים "האם ראית את האופק לאחרונה?"
אנחנו מתרגשים להזמין אתכם לערב מרתק שיכלול שלוש הרצאות קצרות: 





ההרצאה תתקיים בתאריך 29/04 יום ראשון
פתיחת דלתות: 19:00
תחילת הרצאה: 20:00 


הכניסה חפשית, מותנת ברישום מראש

<<להרשמה לחצו כאן>>


*הצד השני של האַלָּה-אבי ילאו:
״בני הקהילה האתיופית היו, עד 2015, ממושמעים, מְרַצִּים, שרצים בגיל 18 להתגייס ולהיות אקסטרה אקסטרה פטריוטים", מספר אבי ילאו, ממארגני מחאת האתיופים ב-2015. בהרצאה כנה יספר ילאו, על השינוי העצום שחל בצעירי הקהילה האתיופית במהלך ההפגנות ההן, על כך שאין כמו מכות אַלָּה אכזריות מכוחות השיטור, כדי לגרום להתפכחות שקטה וכואבת מאשליית שילובם בחברה הישראלית, שהניבה תוצאה חיובית אחת – חשיבה מחדש על מצב החברה הישראלית ועל הסכסוך שלא נגמר, ובעיקבותיה גם שאלות נוקבות על הקשר בין הגזענות לסכסוך.

*באגים בשלום – אורני פטרושקה:
דווקא מי שחתום על האקזיט השני הכי הגדול שנעשה אי פעם בישראל, חושב שהטעות הגדולה ביותר שלנו בבואנו לעשות שלום, הוא שאנחנו מתייחסים אליו כמו לאקזיט, ומנסים להגיע אליו בבת אחת. בהרצאה מאירת עיניים יספר מי שמחלק את זמנו בין ההייטק לפעילות מדינית יזם ההייטק אורני פטרושקה, מדוע לא הצלחנו להגיע לשלום עד עכשיו ומהם ה"באגים" בתפיסה שלנו, שתיקונם יוביל אותנו למציאות של שתי מדינות ולבסוף גם לשלום.

* לאייר את התקווה:
אורי אשי, מאייר ואנימטור, מנסה להבין מה חשב לעצמו כשהחליט יום אחד לכתוב ולאייר מדריך לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני. העבודה על הספר מובילה את אשי למסע אל נבכי התודעה הישראלית. מסע שמתחיל ביציאת מצרים, עובר בדרך הקלה להפסיק לעשן ומסתיים, איך לא, על גשר ההלכה.



**על המרצים**
אבי יאלו הוא פעיל חברתי ומנכ"ל ארגון הל"ה- הועד ציבורי למען החינוך בשכונות ובעיירות הפיתוח. הוא ממארגני מחאת האתיופים ב-2015. חבר בפורום החשיבה למאבק בגזענות ויוזם ארגון "המרחב" - התארגנות אזרחית שהוקמה ביוזמת מנכ"לים ופעילים יוצאי אתיופיה אשר מטרתו גיבוש מסמך חזון ליוצאי אתיופיה בישראל בתהליך משתף קהילה, בו הקהילה מעצבת את תמונת העתיד שלה- בעצמה.

אורני פטרושקה יזם ואיש היי-טק, אשר ייסד במשותף מספר חברות טכנולוגיה, ביניהן חברת כרומטיס. כיום מקדיש את עיקר זמנו לפעילות ציבורית ופילנתרופית. במישור הפוליטי-לאומי פועל פטרושקה לקידום פתרון של שתי מדינות לסכסוך הישראלי-פלסטיני. הוא היה ממקימי המפקד הלאומי, יוזמה אזרחית לקידום הסדר קבע בין ישראל לפלסטינים על-בסיס הצהרת העקרונות שניסחו עמי אילון וסרי נוסייבה, וכן שימש כמנכ"ל ויו"ר הארגון. כמו כן, פטרושקה הוא יו״ר משותף (יחד עם גלעד שר) וממייסדי עמותת עתיד כחול לבן הפועלת אף היא לקידום של שתי מדינות לשני עמים. מלבד זאת פטרושקה פועל ציבורית לקידום שילוב ושוויון לאזרחי ישראל הערבים, בין היתר, הוא משמש כיו"ר עמותת יוזמות קרן אברהם העוסקת בתחום.

אורי אשי הוא מאייר ואינמטור. כבר קרוב לשנה בכל שישי בשעה 12:00 הוא מתייצב על גשר ההלכה ולמשך שעתיים אוחז בידיו שלט המכריז באותיות גדולות: "אפשר לעשות שלום עם הפלסטינים". בעקבות מהפך תודעתי שעבר, הגיע לגשר ההלכה לאחר שנתקל בתנועת "מחאת יחידים", המונה כמאה איש שנוהגים כמוהו ברחבי הארץ. דרך נוספת בה החליט להפיץ את המסר היא בכתיבת ספר, עליו הוא עובד בימים אלה. "התקווה", יקראו לו, ושם תוצג הדרך לפתרון הסכסוך כפי שהוא רואה אותה, בליווי איורים - תחום ההתמחות שלו.--


** על wize ** 
מיזם חברתי הפועל בשש השנים האחרונות ליצירת תרבות חיי לילה המקדמת מדע, יזמות, חדשנות וטכנולוגיה לקהל הרחב בישראל. את הפעילות מוביל הון אנושי איכותי עם למעלה מ-50 מתנדבים ובליבת פעילותינו הפקת אירועי הרצאות בברים המשלבים יחד תוכן ובילוי עם מרצים מובילים ובמגוון רחב של נושאים. במסגרת הפעילות קיימנו עד היום מעל 800 אירועים בעשרות ברים שונים ברחבי הארץ, בהם לקחו חלק מעל ל250,000 איש היוצרים יחד קהילה חברתית מהגדולות בישראל.