חדשות האגודה
מה שהיה ומה שיהיה: מפגש עם נשיא האוניברסיטה

פגישת עדכון בה השתתפו נשיא ויו"ר האגודה ובכירים באוניברסיטה

דרגו עכשיו:
לפני כשבועיים לערך, נערכה פגישת עדכון ותיאום מיוחדת, בה השתתפו נשיא אגודת הסטודנטיות והסטודנטים, גבריאל בן חיים, יו"ר האגודה, לילך חייבי מנחם ובכירים באוניברסיטה הפתוחה בראשות נשיא האוניברסיטה, פרופ' קובי מצר, דיקנט הסטודנטים, דר' מושיק לביא ועוד.

גבריאל ולילך נתנו סקירה בפני הנוכחים בה פרטו על הפעילויות הרבות של האגודה במהלך השנה החולפת ואולי אף חשוב מכך - על התכניות לעתיד הקרוב והרחוק. ניתן לסכם את הסקירה כך- עשייה, עשייה, עשייה. זה מה שהיה. ועוד הרבה עשייה מתוכננת לעתיד. 
הם פרטו על השינויים המבניים והמקצועיים שעברה ועוברת האגודה, על תפקידה של מועצת הסטודנטים כגוף הריבוני המעצב את המדיניות, על הקשר והעבודה השוטפת מול התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצי, על מחלקות האגודה, על פרויקטים נפלאים כמו מועדון ההורים או"פל'ה לסטודנטים הורים, פרויקט "רוצים שינוי" והמשלחות הרבות שיצאו במסגרתו, על מועדון הנדל"ן, העצמה נשית, אנגלית חברתית וקורסי העשרה, הנגשת האקדמיה, ותחתה האגודה, לפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל, על תא סמ"ן, סטודנטים מנהיגים נגישות, שהושק השנה, על מועדון מודל האו"ם ומועדון הדיבייט שהמשיכו וימשיכו להביא הישגים נפלאים בכל המסגרות, על קבוצת הכדורשת שהוקמה במהלך השנה, לראשונה במוסד אקדמי, על מלגות, הופעות, אירועים, תרבות, ספורט, בילויים והרבה כיף. אה וגם על עוד משהו - התכנונים לקראת חגיגות עשור להקמת האגודה באוניברסיטה שיצוינו במקביל לחגיגות ה70 למדינה. רמז? צפו ל"בום"!

גבריאל סיכם את המפגש:
"בשנה האחרונה, ייחד עם הצוות המקצועי ו38 חברי המועצה המקדישים את זמנם בהתנדבות מלאה, היה לנו הזכות להתחיל לממש את החזון שגיבשנו.
חזון בו האגודה תלווה כל סטודנט, לא משנה מאיזה רקע, מיקום גאוגרפי ומה היעדים והעדפות שלו, בדרכו הייחודית אל התואר. חזון בו כל שנה הפעילות של האגודה תתעצם, תגדל ותשרת בצורה הטובה ביותר אוכלוסיות נוספות.
אנו מקדמים מדיניות של התייעלות ארגונית והתמקצעות עובדי האגודה על מנת לאפשר יישום של מטרות ארוכות טווח והגדלה את היקף הפעילות משנה לשנה. מקימים פרויקטים ייחודים למען אוכלוסיות מגוונות שלא זכו לשירות בעבר - כמו "מועדון אופל"ה", מלגות לפעילים חברתיים ומשרתי מילואים, פרויקט "רוצים שינוי" ו"אנגלית חברתית". תוך קידום אינטרסים משותפים לכלל הסטודנטים - כמו הוזלת מחירי הקפיטריות והקמת תקן "רמח קמפוסים" שיהיה אחראי לשימור קשר ישיר יותר גם עם הסטודנטים בפריפריה."


לילך סיכמה כך:

"אנחנו, למן תחילת הקדנציה ובוודאי לקראת סיומה במסע אינסופי של עשייה. הכל למעל הסטודנטיות והסטודנטים הנפלאות והנפלאים שלנו. אני גאה בהנהלה ובצוות על כמה וכמה פרויקטים עצומים ומרגשים שהצלחנו להוציא לדרך ועל אלה שעוד יבואו, כי עוד לא סיימנו. ממש לא. וזו גם הזמנות מצוינת להודות שוב לכולם/ן. תודה גם למועצה שנותנת לנו את המנדט לבצע ולהוביל. כמובן כל אלה, כמעט שלא יכלו לקרות ללא עזרה ישתוף פעולה שוטף ועקבי של האוניברסיטה. מהנשיא והמנכ"ל, דרך המחלקות השונות ועד אחרון הרכזים והחבר'ה בקמפוסים. תודה מכל הלב.

אנחנו נמשיך לעשות ולהוביל שינוי. באקדמיה ובחברה בישראל.


חג שמח!"