חדשות האגודה
משלחת סטודנטיות מנהיגות לפולין - מסע של עצמה

הכל מהכל! זה מה שהיה לנו במשלחת המיוחדת הזאת. במילה אחת: חוויה!

דרגו עכשיו:
נפגשנו, הכרנו, טסנו, נחתנו - היי פולין -קפאנו, התלבשנו, רעדנו, ביקרנו, זכרנו, בכינו, נשבענו, יזמנו, התראיינו, שוב בכינו, שוב קפאנו, טיילנו, בילינו, התגבשנו, השפענו, הבנו...בקיצור - טסנו נבחרת נשים וסטודנטיות מנהיגות לפולין.


הנה סרטון ספונטני שטיפל'ה מסכם את החווייה שיצרה וערכה חברת המשלחת Maayan Revivo.

נפגשנו, הכרנו, טסנו, נחתנו - היי פולין -קפאנו, התלבשנו, רעדנו, ביקרנו, זכרנו, בכינו, נשבענו, יזמנו, התראיינו, שוב בכינו, שוב קפאנו, טיילנו, בילינו, התגבשנו, השפענו, הבנו...בקיצור - טסנו נבחרת נשים וסטודנטיות מנהיגות לפולין.הנה סרטון ספונטני שטיפל'ה מסכם את החווייה שיצרה וערכה חברת המשלחת Maayan Revivo.היה מעצים!
נפגשנו, הכרנו, טסנו, נחתנו - היי פולין -קפאנו, התלבשנו, רעדנו, ביקרנו, זכרנו, בכינו, נשבענו, יזמנו, התראיינו, שוב בכינו, שוב קפאנו, טיילנו, בילינו, התגבשנו, השפענו, הבנו...בקיצור - טסנו נבחרת נשים וסטודנטיות מנהיגות לפולין.הנה סרטון ספונטני שטיפל'ה מסכם את החווייה שיצרה וערכה חברת המשלחת Maayan Revivo.היה מעצים!חהכל קרה במסגרת פרויקט "רוצים שינוי" של האגודה. המשלחת הבאה תצא ב - 04.03.18 לטביליסי, גיאורגיה: משלחת סמינר בינלאומי, דיפלומטיה ציבורית וניהול קונפליקטים. פרטים נוספים והגשת מועמדות כאן באתר>>כהרגלנו, ניתן את הבמה לאחת ממשתתפות המשלחת, "דיקלה כחילה לרנר – להגיע בטוח לבית" . יזמית ופעילה חברתית. נשואה +3 , ממושב כחל בצפון, שתסכם את החוויה מהזווית שלה:


פולין זה לא רק שואה !

 

שנים הבנתי שהפנינה במרכז אירופה בין מזרח ומערב אט אט מחדשת פלאיה ופותחת שעריה ותהיתי מתי אזכה לבקרה. החודש זה קרה במשלחת נשים ראשונה של של אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה ובסימן " נשים מנהיגות". התמיינתי, התרגשתי וזכיתי לעלות על המטוס לוורשה.

השנה אנו עומדים בסימן 70 שנה למדינת ישראל. זכיתי לבקר בפולין לפני כ21 שנים כתלמידת י"א בביה"ס חינוך משותף של הקיבוצים והמושבים בגליל העליון. אי אז עוד היו עדים וההכנה למסע לפולין היה חלק נכבד לכל מתבגר/ת ונער/ה והתמקדה אך ורק לראות ולספר את הסיפור מהצד היהודי.

משלחת זו באה בין היתר לדבר עם העם הפולני פנים אל מול פנים.

כשאמרתי לעצמי הלוואי שיצא לי להיות בפולין ולא רק בגלל מחנות השמדה לא האמנתי שחברה סיפרה לי על המשלחת הזו ומיד נרשמתי והגשתי מועמדות. על אף שקשרים נכבדים בהיסטוריה הטרגית של משפחתי שלי זורמים לי בגנטיקה התכוונתי לכל מילה. פולין היא לא רק שואה.

יצאנו לעשות! יצאנו לדבר ולהיפגש – נשים עם נשים, מנהיגות וותיקות ומנהיגות צעירות.

כיום, בעולם גלובאלי כשהחומות נופלות אי אז ב- 1989 בכל כך הרבה מדינות של הגוש הקומניסטי פניניםשל מדינות רבות נגלות לעיני סקרנית שכמותי. וככזו היא וורשה בפרט ופולין כמדינה באיחוד האירופי ככלל.

כסטודנטית וכפעילה חברתית, כאמא וכרכזת תרבות, כיזמית וכחובבת לא קטנה של טיולי "DIY " בחו"ל ניכר היה שהתוכנית מלאת כל טוב שבנו לנו מטעם האגודה. היתה זו הזדמנות פז להגיע לאנשי ונשות ממשל ופוליטיקה, נשות תעשייה ועסקים קטנים ובינוניים והכי מרגש לגלות זה שאמא זו אמא בכל העולם.

נפגשנו עם נשים מעוררות השראה בצורה יוצאת דופן וכקבוצה הטרוגנית של סטודנטיות ערביות ישראליות ודרוזיות, יזמיות פעילות חברתיות פמינסטיות ונשות חינוך ותרבות רקמנו קבוצה ישראלית גאה וצבעונית שהותירה רושם עז גם בצד השני. אל נא נשכח למטרות מבית: שסטודנטיות צעירות נחשפות לסמינרים ומשלחות כגון זה במשלחת רב גילאית ההשראה מבית היא חזקה וכפולה וכבוד הוא לי לתת השראה. זה מעצב , זה משפיע, זה עושה את העבודה!

הנוקשות המזרח אירופאית שנהגתי לחשוב לפני כ20 שנה הסתיימה לה באחת. תחושת קילוף והזדהות גם יחד בתחומים של אמהות וקריירה, השפעה עם טאצ' נשי, ומטרות להשאיר חותם בעולם היא הסיבה שכדאי להכיר ולעקוב מקרוב אחרי סמינרים בינ"ל ומסעות כגון זה של האגודה.

רב הגלוי על הנסתר –וזה כאן החידוש.  PEOPLE TO PEOPLE, להכיר להחליף כרטיסי ביקור, למצוא תוך שנייה בלינקדאין או בפייסבוק את האיש/ה שהתלהבת ממילותיה ולהתחיל לפעול כגשר חי בין ישראל לפולין, בין הגליל וורשה אם תרצו.

LEAVE YOUR MARK   אני רוצה להודות לאגודת הסטודנטיות והסטודנטים ולחברת Spark Pro על הארגון וההפקה, על התכנים שהיו באמת איכותיים ומרתקים, על הבחירה בבנות ה"נבחרת" שהיו נפלאות, על האפשרות להשתתף בכזו משלחת. תודה מיוחדת ליו"ר האגודה, לילך חייבי מנחם ולורה קורסונסקי על הליווי והתמיכה. היה לי לעונג רב ומכאן השמיים הם הגבול והעבודה רק מתחילה. תהיו טובים. תעשו ותשפיעו .