חדשות האגודה
"אינגליש קאפ": מועדון הדיבייט של האגודה באליאנס

ביום ראשון מאיר במיוחד בחנוכה, אירח מועדון הדיבייט של האגודה באו"פ, בשיתוף עם מועדון הדיבייט של האגודה באוניברסיטת תל אביב את תחרות ה"אינגליש-קאפ" לזכרו של השגריר שאול רמתי ז"ל בקמפוס אליאנס.

דרגו עכשיו:ביום ראשון 17.12.17, אירח מועדון הדיבייט של האגודה באו"פ, בשיתוף עם מועדון הדיבייט של האגודה באוניברסיטת תל אביב את תחרות ה"אינגליש-קאפ" לזכרו של השגריר שאול רמתי ז"ל בקמפוס אליאנס. התחרות נערכה בשפה האנגלית והיא תחרות הכנה לאליפות העולם שתיערך בסוף החודש במקסיקו. 


התחרות כללה כעשרה חדרים שהם ארבעים קבוצות המגיעות מיותר מ11 המוסדות האקדמיים המובילים בארץ בדיבייט, בנוסף לעשרות שופטים שהגיעו לשפוט. בתחרות עצמה התחרו בין היתר 3 אלופי אירופה ,אלוף הארץ ואלוף העולם המכהן ושפטו אותה מספר גדול אף יותר של בכירים ואלופים.
התחרות הייתה מוצלחת מאוד, גם ברמת הארגון וגם ברמת ההישגים, ותרמה הרבה לשם של המועדון, האגודה והאוניברסיטה הפתוחה.
בין היתר בזכות אירוח התחרות, משלחת מועדון הדיבייט של האו"פ הייתה המשלחת השניה בגודלה בתחרות וההישגים כמובן היו בהתאם : (קחו נשימה.. כי זה ארוך..)
מוניקה פורמן Monica Forman, מאמנת המועדון, הייתה הדוברת הטובה ביותר בתחרות והגיעה אל הגמר עם רצף מושלם של מקומות ראשונים! דניאל ברקת Daniel Bareket ואלי שלום Eli Shalom, מוותיקי המועדון (דניאל משמש גם כעוזר מאמן במועדון) עלו לחצי הגמר עם ניקוד מעל רוב הקבוצות האחרות וגם העפילו לגמר עצמו מול קבוצות מתל אביב והעברית וגם דורגו גבוה (4 ו-7) בין עשרת הדוברים הטובים ביותר והביאו מדליות ותעודות דוברים מצטיינים. שתי קבוצות נוספות (איתי נוריאן Itay Nourian, אלכס שניידר Alex Schneider, אברהם כץ Avraham David Katz ושמואל סתת Shmuel Satat) הגיעו לסף העפלה לשלבי הגמר ודורגו במקומות המכובדים 10 ו15,
מעל קבוצות חזקות אחרות עם ניסיון רב והופעות בתחרויות בינלאומיות. 🎈

גם קבוצת הג'וניורים שלנו שכללה את אילנה ארליך Ilana erlich ודניאל שטיבל, שהחלו את ההכשרה שלהם רק לפני חודש וחצי וש"קפצו למים העמוקים", הביאו תוצאה מכובדת ובשניים מהסיבובים הצליחו להתגבר על קבוצות שבהן היו גם דיבייטורים מוכרים בעלי ותק.

המשלחת כללה גם את הדיבייטורים שניר ימיני ודוד גריינמן, את השופט הותיק ארז טופורErez Topor ושופטים מתלמדים מהשנה הראשונה (דניאלה ליזמי Daniella Ester Lizmi , נדב בלו ,ואריאלה אשתר) שהשתתפו בצוותי השיפוט, למדו איך מתנהל שיפוט מקצועי והכירו את השופטים המובילים בליגה.
זו ההזדמנות לנו כאגודה ולמועדון הדיבייט עטור ההישגים שלנו, לומר תודה לעושים במלאכה, לפני ואחורי הקלעים, תודה למשפחץ השגריר רמתי ז"ל על ההיענות והתרומה וכמובן לכל המשתתפות והמשתתפים שייצגו אותנו, כרגיל, בכבוד וגאווה.
מכסיקו, אנחנו באים!