דבר היו"ר
דבר היו"ר לפתיחת שנת הלימודים

דבר יושבת ראש אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, לילך חייבי מנחם, לקראת פתיחת שנת הלימודים וסמסטר 2018א

דרגו עכשיו:סטודנטיות וסטודנטים יקרים!                                                                                              

לאחר שנה עמוסת פעילויות, אירועים, פרויקטים ויוזמות, זה הזמן לקחת נשימה ארוכה ולעשות סיכום מלא ציפייה ותקווה לשנת הלימודים הנפתחת בימים אלו.
. מאז תחילת הקדנציה אני וחבריי וחברותיי בהנהלת האגודה שמים דגש על מעורבות חברתית ועל עשייה המשפיעה על החברה בכל מקום אפשרי. איני פועלת לבד, אלא ביחד עם קבוצה של אנשים מדהימים ומוכשרים מסביבי בהנהלת האגודה וגם במועצת האגודה ובל נשכח את עובדי ועובדות האגודה שעושים ימים כלילות לפעול למען רווחתם.

השנה, דאגנו להגדיל את הקצאת המשאבים כך שכל סטודנט וסטודנטית ימצאו את הפעילות, הסדנה, ההרצאה או האירוע שמתאים ביותר עבורו/ה בתחומים כמו: זכויות סטודנטים הורים, העצמה נשית, שיפור בשירותי אקדמיה, הוואי סטודנטיאלי, פרויקט 'רוצים שינוי' –משלחות לחו"ל, התא הגאה, שיפור השפה האנגלית, מלגות, מרחבי למידה, תעסוקה, סיוע לבעלי עסקים קטנים וזאת רק על קצה המזלג.

כחלק מחזון האגודה אותה אנו מובילים לשרת כל סטודנטית וסטודנט מכל רקע, מגזר ומין, שינינו את שם האגודה ל"אגודת הסטודנטיות והסטודנטים", שינינו את לוגו האגודה ולו התווסף כיתוב באנגלית ובערבית ודמויות ממגוון האוכלוסיות, כך שכל אוכלוסייה תרגיש שייכות לאגודה. השנה גם הגדלנו את שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה הפתוחה ובעלי התפקידים הרלוונטיים בה, כמו גם את מספר הפרויקטים שמוצעים על ידי האגודה ואת מספר הסטודנטיות והסטודנטים המשתתפים בהם.

כסטודנטית באוניברסיטה הפתוחה שהיא גם אמא לשניים, קיים אתגר גדול להפיק תכנים ושירותים שיתאימו לDNA הייחודי של האו"פ. אני מודה על הזכותלהוציא לפועל את מועדון או"פל'ה, יחד עם השותפים לדרך: ד"ר מושיק לביא דיקן הסטודנטים והגב' ירדנה יפרח, רכזת ההורותממחלקת דיקנט הסטודנטים. מדובר ביוזמה החברתית הפועלת למען שיפור תנאי הלמידה באוניברסיטה הפתוחה ומיועדת לסטודנטים וסטודנטיות הורים.

השבוע נפתחה שנת הלימודים (לרבות ורבים מאיתנו "עוד שנת לימודים"..) בסמסטר 2018 א'. בהזדמנות זו אאחל לכולכם שנה מוצלחת, בלימודים ובכל תחומי החיים ומזמינה אתכם להצטרף למגוון הפעילויות האינסופי של האגודה בשנה הקרובה ולמועדונים השונים: מועדון מודל האו"ם, מועדון הדיבייט, מועדון הנדל"ן, מועדון או"פל'ה לסטודנטים הורים, קבוצת הכדורשת לסטודנטיות, קורסים והעשרות ועוד.

אני מאחלת לכם בהצלחה בכל מעשה ידיכם. אתם יכולים לעשות הכל מהכל בכל רגע נתון. וכשאתם רוצים, אתם תמיד יכולים להצליח–ולא משנה מה, כי בשבילכם השמיים הם תמיד הגבול!


חברתכן/ם לספסל הלימודים

לילך חייבי מנחם

יו"ר אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה