ABC - אנגלית באגודה
הכול על הפטור באנגלית באו"פ

הכול על הרפורמה בלימודי האנגלית באו"פ ומסלולי הלמידה השונים להשגת הפטור.

דרגו עכשיו:
אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האו"פ,
יחד עם סטודנטים/יות ובעזרת גורמים נוספים באו"פ,
מנסים לעשות סדר בכל מה שקשור
בהשגת הפטור באנגלית, במסלולים לתואר ראשון באו"פ

 מי לא שמע על הרפורמה של בנט באנגלית?!  אחת ממטרות הרפורמה היא לעזור לסטודנטים לעמוד בדרישת  האנגלית ה במוסדות ההשכלה הגבוהה בדרך נגישה, נוחה ואף זולה יותר. לפי הנוהל החדש כל סטודנט/ית יכול/ה לבחור שלא להירשם לקורס  מעבר רמה פרונטלי במוסד אקדמי (קורס שכרוך בתשלום שכר לימוד, הגשת מטלות ולפעמים אף הגעה למפגשים פרונטאליים),  אלא ללמוד לבחינת מעבר רמה באופן חינמי ועצמאי לחלוטין. אתר הקורסים הממוחשב כולל שיעורים מצולמים ותרגולים פתוחים וחינמיים שניתן ללמוד באופן עצמאי מכל מחשב או טלפון חכם. על מנת לעבור רמה על הסטודנט להירשם ולשלם על הבחינה בלבד.

 הרפורמה לוותה בתחילתה בערפול ואי בהירות לגבי חלק מנהליה וכלליה. הסטודנטים שאלו, התעניינו ובדקו, אך רוב הפעמים לא  מצאו תשובות. האגודה,  בשיתוף פעולה עם סטודנטיות וסטודנטים, החליטה לצאת למסע בדיקה מתמשך ומקיף במטרה להסיר את  הערפול ולקבל תמונה בהירה וברורה יותר בכל הקשור לנושא.  על מנת לקבל תשובות האגודה פנתה למועצה להשכלה גבוהה, לגורמים בכירים באוניברסיטה הפתוחה, מרכז הארצי ויו"ר האגודה, לילך חייבי מנחם, אף פגשה את שר החינוך, נפתלי בנט, והפנתה את תשומת ליבו לסוגיות שהעלו הסטודנטים/יות, בנגע לרפורמה ובכלל.

חשוב לציין שהאוניברסיטה הפתוחה והסגל הבכיר תמכו ושיתפו פעולה על מנת לעזור ולתת מענה. בשבוע שעבר נפגשו נציגי  האגודה, יחד עם סטודנטיות של האו"פ,  עם גורמים בכירים באוניברסיטה על מנת לדון בנושא האנגלית בעקבות הרפורמה והסוגיות  שהעלו חלק מהסטודנטים/יות. הפגישה הייתה מוצלחת ופוריה. אנחנו מציגים בפניכם/ן ולנוחיותכם/ן מידע, שעשוי לתת לכם/ן מענה ולעזור לכולנו להבין קצת יותר טוב את הרפורמה ונושא האנגלית האקדמית בכלל. זאת על פי מידע ונהלים שפורסמו באוניברסיטה  הפתוחה והמרכז הארצי לבחינות והערכה.

נכון להיום, האפשרויות המוצעות על מנת להיבחן בחינת סיווג באנגלית הן:

1. מבחן אמי"ר - הרישום והמבחן נעשה דרך המרכז הארצי לבחינות בקישור כאן .

2. מבחן אמי"רם (אמי"ר ממוחשב) – הרישום נעשה דרך אתר שאילתא באופן עצמאי על ידי כל סטודנט/ית. האו"פ מפרסמת מגוון רחב של תאריכי בחינה. ניתן לגשת למבחן זה מספר פעמים והציון שיישמר במערכת הוא הציון הגבוה ביותר. לפרטים נוספים לחץ כאן.

חשוב לדעת! באמצעות אגודת הסטודנטיות והסטודנטים ניתן לקבל הנחה משמעותית (למשלמי/ות דמי רווחה בלבד) ברישום לקורס הכנה למבחן אמי"ר/ם בשיתוף פעולה עם  חברת "קידום". 
לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן>>>

3. מבחן רמ"א במרכז הארצי לבחינות: למידה עצמית באתר מקוון ללא עלות. ניתן להיבחן באיזו רמה שרוצים, המבחן בנוי מ 2 חלקים: (1) 4 קטעי קריאה קצרים ולאחר כל קטע יש 5 שאלות אמריקאיות, חלק זה ללא מילון. (2) קטע קריאה ארוך ולאחריו יש 15 שאלות אמריקאיות, חלק זה כולל מילון (לא מילונית). פרטים נוספים והרשמה באתר המרכז הארצי לחץ כאן .

אפשרויות למידה לקורסי האנגלית לקראת מבחן רמה ופטור שעומדות בפני הסטודנט הן:

1. לימוד בקורסי אנגלית אקדמית של האו"פ, רמת הקורס נקבעת בהתאם לרמת הסיווג ולהתקדמות בקורסי האנגלית. סטודנטים/ות הרשומים/ות ולומדים/ות לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה מקבלים/ות סבסוד בקורסי  האנגלית לעומת סטודנטים/יות מחוץ לאו"פ. פרטים נוספים כמו טבלאות, שכר לימוד ותשלומים אחרים, באתר האו"פ בכתובת כאן  

2. לימוד באופן פרטי ועצמאי או פנייה לגורמים מקצועיים ומסחריים.

3. לימוד עצמי בקורס מקוון ללא עלות, המותאם לבחינות רמ"א בכתובת האתר http://study.onl.co.il

שימו לב!

א. סטודנט/ית יכול/ה לבחור את בחינת הרמה בה ירצה להיבחן. זאת, דרך המרכז הארצי לבחינות והערכה. במידה והסטודנט/ית בוחר/ת להיבחן במבחן רמה הגבוהה יותר מהסיווג המצוין לו/ה, ועובר/ת את המבחן בהצלחה, האו"פ תכיר ברמה החדשה של הסטודנט/ית.

ב. סטודנט שיבחר לגשת ללא סיווג למבחן סוף רמה ויכשל יצטרך לגשת לבחינת סווג, כדי להיות מסווג לרמת אנגלית באוניברסיטה הפתוחה.

ג. האוניברסיטה פרסמה לנחיותיכם הנחיות החדשות בנושא וההקלות בדבר המשך לימודים על אף אי השגת הפטור. לפרטים לחצו כאן. כמו כן, נפתחה תיבה ייחודית לנושא האנגלית באו"פ. לפרטים נוספים לחץ כאן.

* לאחרונה נפתח מיזם של אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, בשיתוף שגרירות ארה"ב והמרכז האמריקאי וביוזמתה של חברת המועצה אורלי ניסטל, במסגרתו יוענק קורס אנגלית מדוברת ללא עלות לסטודנטים/ות של האו"פ (למשלמי/ות דמי רווחה), ללא עלות. לפרטים נוספים לחצו כאן.

לסיכום

 יש מס' דרכים לקבלת הפטור המיוחל באנגלית. על כל סטודנטית וסטודנט לבחור את האופציה והדרך שלדעתו תהיה לו הכי רצויה,  יעילה ומהנה.

 


good luck!

 בהצלחה לכולם/ן!
 שלכם/ן האגודה