חדשות האגודה
משלחת דיפלומטיה ציבורית לפולין - יומן מסע

רשמים ותמונות ממשלחת הסטודנטים שלנו לפולין' בשיתוף spark pro. בשורה התחתונה: ייצגו אותנו בכבוד!

דרגו עכשיו:בשבוע שעבר חזרה משלחת חינוך ודיפלומטיה מיוחדת של סטודנטים/יות מפולין. החבר'ה שלנו חזרו עמוסי חוויות וסיפורים. הם ביקרו בעיירה סטוצ'ק ובלובלין, התרגשו במחנה הריכוז מיידאנק, נפגשו עם אנשי ונשות ציבור מקומיים, עם תלמידים, סטודנטים ואנשי אקדמיה מקבילים, ביקרו בבתי ספר עם נציגי חינוך והיסטוריה פולנית, למדו על מערכת היחסים הדיפלומטית, הכלכלית ובכלל בין שתי המדינות, בצעו עבודת הסברה איכותית מעין כמוה בתקופה לא פשוטה הסברתית וגם בילו ונהנו.


הכל קרה בטמפ' ממוצעת של מינוס 10-15 מעלות צלזיוס.

אנחנו באגודה נמשיך לעשות הכל על מנת להעניק לסטודנטים ולסטודנטיות הנפלאים והנפלאות שלנו עולם שלם של חוויות, העשרות וריגושים, הרבה מעבר לתואר האקדמי.

אה כן .. הם גם הצטלמו. הרבה הצטלמו. ריכזנו עבורכם חלק מהתמונות.

לאלבום התמונות המלא לחצו כאן.

לא נשכח לומר תודה ולפרגן לחברת SPARK PRO, שמארגנת משלחות רב תרבויות לחו"ל, לבועז ירדני ולורה קורסונסקי מהחברה, על העזרה התמיכה והארגון. תודה!


כך סכמה את החוויה יו"ר האגודה, לילך חייבי מנחם:

שבתי לארץ מפולין הקפואה לאחר שעמדתי בראש משלחת מנהיגות ודיפלומטיה שיצאה לפולין של אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה בהשתתפות מרכז צעירים של נצרת עילית. זכינו לייצג את ישראל  בכבוד, להסביר את הזווית הישראלית הציונית וכן, ללמוד על פולין מזווית אחרת ועל היחסים בין שתי המדינות. על הדרך לשפר עוד קצת את האנגלית. זוהי הפעם השלישית שלי בפולין ואין ספק כי הקשר עם המדינה והעם הפולני הוא קריטי עבורנו ועבורם ואני מקווה שנצליח ליצור דברים גדולים לעתיד לבוא.

 זכיתי להכיר נשים ואנשים נפלאים. שאתגרו אותי מחשבתית ואינטלקטואלית. המשלחת הייתה מוצלחת מאוד וכל הזמן טרחו לציין כי האווירה הייתה מושפעת רבות מהאותנטיות של חברי המשלחת. מבחינתי, האדם האותנטי אינו השמח, החכם, המאושר וכו', אלא השלם עם עצמו והחי חיים מלאי משמעות הנובעים מהחלטתו לחיות כך. אני שמחה על ההזדמנות הנפלאה ומקווה כי נמשיך לתחזק את הקשר החברי והדיפלומטי שנוצר   וליצור כאגודה פעילות מגוונת, יצירתית ובעלת משמעות עבור הסטודנטיות והסטודנטים הנפלאים והנפלאות שלנו.וכך תיארה את החוויה מהזוית שלה, הסטודנטית שירי שווקי, אם לשלושה מנהריה:

משלחת דיפלומטיה וחינוך

זוהי הכותרת של המייל שנשלחה לפני כשבועיים . כאימא ל-3 ילדים , עבודה במשרה מלאה בבית ספר וכסטודנטית באו"פ ,ספונטניות היא לא שם המשחק . למרות זאת ,תוך 10 ימים לערך ופגישת הכרות קצרה מצאתי עצמי במטוס בדרך לפולין יחד עם 14 חברי משלחת נוספים . .

נשאלנו לא אחת על ידי המארחים מאיפה אנחנו, חברי המשלחת ,מכירים אחד את השני? כאשר השבנו להם שאנו מגיעים מכל רחבי הארץ ועד לנסיעה המשותפת כלל לא הכרנו אחד את השני, הם היו מאוד מופתעים.  "ככה אנחנו " אמרנו להם זו הייחודיות שלנו ....ביחד, החמימות שלנו וכן גם הקולניות שלא כל כך אופיינית באירופה. אפשר לומר לסיכום שהייתי בתחילה מסויגת ומעט חוששת מהנסיעה כנראה בשל משקעי ההיסטוריה. ראיתי לשמחתי גם פולין אחרת ,מנסה להתקדם וללמוד שקיבלה אותנו בחמימות ובסבר פנים יפות. פגשתי אנשים שכמהים שוב לקשר טוב ,לשיתוף פעולה בנושאים שונים.

לתיאור המרגש והמלא של שירי לחצו כאן