חדשות האגודה
המשלחת לפולין - סיכום מסע

המשלחת השנתית לפולין חזרה ארצה עם המון גאווה וסיפורים שיישאו איתם כל החיים. קראו את יומן המסע המרגש של רויטל בקר, שהשתתפה במסע.

דרגו עכשיו:בתחילת השבוע שעבר נחתה בנמל התעופה בלוד משלחת מיוחדת במינה של סטודנטים לאחר שמונה ימים בפולין. המשלחת, שאורגנה על ידי אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה, או בשמה החדש, ברוח הזמן - אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, בשיתוף עם אגודת הסטודנטים של מכללת קיי בבאר שבע והורכבה מסטודנטים במוסדות אלה, הייתה הפעם שונה ממתכונת רגילה של משלחות קודמות לפולין.המשלחת הייתה בסימן "עבר מצמיח עתיד" וכללה מפגשים עם דיפלומטים, עם עמיתים - סטודנטים מקומיים ועם אנשי רוח ובעלי השפעה בציבוריות הפולנית. משלחת, שנועדה לעודד שיח ורב תרבותיות בין המשתתפים, ובינם למארחיהם הפולנים. הכל ביוזמת ארגון spark pro שמעודד משלחות בעלות תוכן חברתי, פוליטי ותרבותי ייחוד נוסף ובולט של המשלחת השנה הוא ללא ספק הרכבה הלא שגרתי. בהתאם למאפיינים של האוניברסיטה הפתוחה ואגודת הסטודנטיות והסטודנטים הפועלת בה, מתוך ארבעים וחמישה המשתתפים, שלושים היו סטודנטיות - נשים. המשלחת התאפיינה בהטרוגניות בולטת. סטודנטים בכל הגילאים ומכל רחבי הארץ, דתיים, חרדים ואף סטודנטית אחת מהמגזר הערבי.

בראש המשלחת עמדו יו"ר אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, הגברת לילך חייבי מנחם, ויו"ר אגודת הסטודנטים של מכללת קיי, מר אבי בוחבוט. מטעם ארגון spark pro לוותה את המשלחת הגברת ורה קורסונסקי. הסטודנטים חברי המשלחת ביקרו בערים ורשה, לובלין, לודג', קרקוב, השתתפו בסיורים במחנות השמדה, נפגשו עם סטודנטים באוניברסיטאות מובילות, סיירו במוזיאונים, ולמדו על חיי החברה, התרבות והאומנות המקומית.

אנחנו מזמינים אתכם לצלול אל תחנות המסע במשעולי ההווה והעבר ולקרוא את יומן המסע המרתק שכתבה, בליווי תמונות, רויטל בקר, שהשתתפה במסע. לקריאת העדות לחצו כאן>>>