מועדון הדיבייט
ההישגים של 2015

בשנת 2015 מועדון הדיבייט של הפתוחה השתתף במספר רב של תחרויות, והגיע להישגים מרשימים ביותר! אנו שמחים להציג בפניכם טעימה מהתחרויות וכמה ראיונות עם מתחרים מוכשרים מהמועדון

דרגו עכשיו:


למקבץ ריאיונות עם חברי מועדון הדיבייט לחצו כאן>>>

תחרויות הג'וניורס IV , לדוברים בשנה הראשונה - 11.1.15

השתתפו:
רותם זייטק ואליה גלעד, לירון ברונפמן ושי חלצי, איתי נוריאן וראובן מול.

הישגים: לאחר 3 סיבובים, אליה ורותם שברו במקום השני עם 8 נקודות והעפילו לחצי גמר!כמו כן, רותם דורגה במקום השני ברשימת הדוברים המצטיינים!

סיבוב 1: ב"ז יחזיר את החינוך המקצועי לישראל.

סיבוב 2 שקופית מידע: בשנת 2010 דרשה אקוודור ממדינות העולם לשלם לה פיצויים , על מנת שלא לכרות את יערות הגשם שבשטחה . הסכום הנדרש הוא מעל מיליארד דולר והוא שווי הנפט שנמצא ביערות הגשם . ב "ז , שהוא מדינות המערב , ישלם לאקוודור.

סיבוב 3: ב"ז יעניק לרופאים סמכות בלעדית להחלטות רפואיות הנוגעות לילדים.

חצי גמר: ב "ז יאסור על הרבנות הצבאית לעסוק בפעילות חינוכית בצה"ל.

גמר: ב "ז מתחרט על ההתנתקות.

תחרות הפמיניזם והמגדר - 15.1.15

השתתפו: דניאל ברקת ועדן גווילי, זהר בריל ותום בן מור.

סיבוב 1: את מדענית צעירה, שקיבלה הצעה ממגזין רחב תפוצה להשתתף בקמפיין "52 המדעניות הסקסיות" אשר מטרתו לעודד נערות להתעניין במדע. ב"ז כנסת זו תשתתף בקמפיין.

סיבוב 2 : כנסת זו תומכת בשימוש נרחב בשירות צה"לי קרבי כחלק מקידום הקבלה של הקהילה הגאה בציבור הרחב.סיבוב 3: כנסת זו תומכת בשיימינג אינטרנטי )לינצ 'טרנט ( ע "י קורבנות עברות מין של תוקפיהן במידה ולא התקיימו ההליכים המשפטיים .

גמר: כנסת זו, שהיא עדינה בר-שלום (בתו של הרב עובדיה-יוסף) תיכנס לפוליטיקה למפלגה שאינה ש"ס.

תחרות הfreshman 2015 - לדוברים בשנתם הראשונה והשנייה

 26.1.15 - 27.1.15

השתתפו: אליה גלעד ושי חלצי, דוד חונדיא דני פרידמן, דניאל ברקת ועדן גווילי, איתי נוריאן ויניב בן חיים.

הישגים: דניאל ועדן סיימו על 7 נקודות והיו מרחק נגיעה משבירה לגמר! (לא שברו על ספיקר-פוינטס). רותם זייטק ושי חלצי דורגו במקום ה-2 וה-4 בהתאמה ברשימת הדוברים הג'וניורים המצטיינים!

סיבוב 1: ב "ז, כמדינות המערב , יסיר את סנקציות הסחר מצפון קוריאה.

סיבוב 2: שקופית מידע: מועדון ה-27 הוא כינוי לקבוצת כוכבי מוזיקה שחיו חיי סקס, סמים, רוקנרול ותהילה ומתו בגיל 27 לרוב ממנת יתר. כגון: קורט קוביין, איימי ויינהאוס, ג'ים מוריסון, ג 'ימי הנדריקס וג'ניס ג'ופלין. ב"ז מעדיף להצטרף למועדון ה-27 מאשר לחיות חיים ממוצעים ואנונימיים.

סיבוב 3: ב "ז יחייב הורים במשמורת משותפת על ילדיהם , גם כאשר אחד ההורים מוכן לוותר עליה או לא מעוניין בה.

מושן גמר: תרחיש: התאריך הוא ה-18 במרץ )יום לאחר הבחירות הקרובות (. האפשרות היחידה להקמת ממשלת מרכז-שמאל, ללא מפלגות הימין, היא באמצעות הצטרפותה של הרשימה הערבית המאוחדת לקואליציה. נתון כי כל מפלגות הגוש התאחדו והחליטו להציע לרשימה הערבית קואליציה כזו. ב"ז, כראשי הרשימה הערבית המאוחדת , יענו להצעה להיכנס לקואליציה הזו.

תחרות "האח הגדול" 26.2.15

השתתפו: אלי שלום ולירון ברונפמן, איתי נוריאן ותומר לגבעומר, שי חלצי ואבישי שפירא, דניאל ברקת ורותם זייטק.

הישגים: אלי ולירון שברו במקום השני עם 7 נקודות והאפילו לחצי הגמר! אלי שלום דורג במקום השני ברשימת הדוברים המצטיינים!

סיבוב 1: ב"ז יתנה קבלת קצבאות רווחה בשימוש קבוע באמצעי מניעה.

סיבוב 2 שקופית מידע: עיר מקלט הינה אזור גיאוגרפי מוגדר, בה כל פושע המגיעה לתחומיה זכאי לחסינות מפני העמדה לדין על פשעים שביצע טרם כניסתו, כל עוד אינו יוצא משטח העיר. ב"ז יקים "עיר מקלט " בישראל.

סיבוב 3 שקופית מידע : מודל "סיריזה " הוא שיטת בחירות בה המפלגה אשר קיבלה את מספר המנדטים הגבוה ביותר זוכה באופן אוטומטי ב 22 מנדטים נוספים )לדוגמא בכנסת בישראל יהיו בסופו של דבר 142 מושבים ( ב"ז יחיל את מודל "סיריזה " בישראל

חצי הגמר: בהינתן הטכנולוגיה בית זה, שהוא גאון, יפחית את מנת המשכל שלו לרמה של אדם ממוצע

גמר שקופית הקשר: במהלך מבצע "צוק איתן " אתר החדשות וואלה העלה קמפיין שכותרתו "קודם כל ישראלי" .  ב"ז תומך בתקשורת מגויסת בזמן מלחמה.

 

אליפות אס"א -  22.3.15-25.3.15

השתתפו: רותם זייטק וגלעד שוהם, זהר בריל ותום בן מור, ראובן מול ושי חלצי, טופז וינרב ואיתי נוריאן.

הישגים: זהר ותום שברו לחצי-גמר עם 8 נקודות ולאחר מכן שברו גם לגמר התחרות! כמו כן, זהר ורותם דורגו במקום החמישי והרביעי בהתאמה ברשימת הדוברים המצטיינים!

תחרות דת ואמונה - 13.4.15

השתתפו: דוד חונדיא ושי חלצי, זהר בריל ודניאל ברקת, ראובן מול (ודובי דובין מהאוניברסיטה העברית), דני פרידמן ומתחרה משערי משפט.

הישגים: 2 קבוצות של דוברים של הפתוחה שברו לגמר!זהר ודניאל שברו לגמר במקום השני עם 8 נקודות, ראובן ודובי שברו לגמר במקום הרביעי עם 6 נקודות.

סיבוב 1 ב "ז ילמד שדוד ויהונתן היו נאהבים .

סיבוב   –2 השנה היא , 2170 . התגלה כוכב לכת מרוחק הדומה מאוד לכדור הארץ.  הוחלט על

הוצאת משלחת של אנשים שתיישב את הכוכב . ב "ז מאמין שעדיף שלא להעלות לחללית כל חפץ פולחן או ספר דתי וכי עדיף כי כל חברי המשלחת יהיו אתיאיסטיים .

סיבוב 3  בוותיקן יש מחסן סודי המכיל את כלי בית המקדש )ארון הברית , המנורה וכו') איש לא יודע על המחסן מלבד צמרת הוותיקן . ב "ז , כאפיפיור , ישיב את כלי המקדש לישראל .

גמר - ב "ז יבטל את פסח.

אליפות ישראל הפתוחה  -  17.5.15

השתתפו: אלי שלום (עם רנין), לירון  ברונפמן (עם איתי בן-יאיר), דניאל ברקת ורותם זייטק, דוד חונדיא ואיתי נוריאן, שרן השכל ואבישי שפירא, שמואל סתת ודני פרידמן.

הישגים: שלוש קבוצות עם דוברים של הפתוחה שברו לחצי הגמר!  לירון ואיתי, דניאל ורותם, אלי ורנין. בנוסף, 2 קבוצות סיימו על 5 נקודות והיו מרחק נקודה אחת בלבד מעלייה לחצי הגמר- אבישי ושרן ודוד ואיתי.בגמר היה לנו ייצוג מרשים מאוד עם 2 קבוצות עם דוברים של הפתוחה! דניאל ורותם , ולירון ואיתי.כמו כן ברשימת הדוברים המצטיינים אלי שלום זכה במקום השני ורותם זייטק במקום הרביעי!יש גם לציין שגם בפן הלוגיסטי המועדון של הפתוחה הצטיין - הארגון הלוגיסטי המעולה בתחרות נזקף לזכותם של יו"ר המועדון, זהר בריל,  ושי חלצי.

סיבוב1: ב "ז מאמין שעבר זמנה של המונוגמיה )קשר אקסקלוסיבי ארוך טווח (

סיבוב 2 : בית זה מעדיף שיהודי אירופה יעלו לישראל

סיבוב 3: שקופית מידע : נציבות הדורות הבאים הוא גוף מייעץ מקצועי -מדעי לכנסת , שתפקידו לפקח שהחקיקה בישראל לא תפגע בדורות הבאים. ב "ז יתן לנציבות הדורות הבאים זכות וטו על חקיקה

חצי גמר: שקופית מידע : מלקום X חלם להקים מדינת לאום אשר תהיה לה ריבונות של אפרו אמריקאיים על טריטוריה מסוימת. ב"ז יקים מדינת לאום לאפרו אמריקאיים , כמדינה 51 בארצות הברית.

גמר: בית זה מתחרט על הסיווג של התנהגויות אנושיות כמחלות , כדוגמא : דכאון , הפרעות אכילה ועוד.

[מימין לשמאל: אליה גלעד, זוהר בריל, רותם זייטק ואבישי שפירא ממועדון הדיבייט של הפתוחהצילום: מועדון הדיבייט של אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה]

גמר האליפות הפנימית של מועדון הדיבייט, צילום: יהורם גלילי
גמר האליפות הפנימית של מועדון הדיבייט, צילום: יהורם גלילי